بحث داغ ارز و دلار و رینگت در کلاس درس

امروز باز هم ما تعطیلیم . مالزی هم بدتر از ایرانه شده تنبل خونه شاه عباسی هر روز یه برنامه و مراسمی دارند که تعطیل بکنن جالب اینجاست که اگر یه روز تعطیلشون به شنبه یا  یکشنبه بخوره بجاش دوشنبه رو تعطیل میکنن که نکنه خدای نکرده یه روز از تعطیلات شون کم بشه . حالا ما رو بگو که هم تعطیلات ایرانی رو تقریبا داریم و هم تعطیلات مالزی را دیگه نورعلی نور می شه و بچه های مدرسه حسابی عشق میکنن. امروز هم فدرال دی است و فقط کوالامپور تعطیله .

حال یه چیز جالب می خوام بگو و این اونه که بچه ها  آینه ی تمام نمای خانواده هستند و تقریبا هر چه تو خونه میگذره رو به نوعی توی رفتار و گفتارشون نشون میدن این مورد در بچه های کوچک تر و کم سن تر صادق تر و قوی تره  . این هم شاهد مثالش.

چند روز پیش سر کلاس نمی دونم چی شده که بحث قیمتها پیش اومد مثل اینکه یکی از بچه ها گفت این رو خریدم 10 رینگیت . یعنی 500 تومان اون یکی گفت نه رینگیت الان ششصد تومانه یکی دیگه گفت بابام گفته باز هم دلار داره گرون میشه . یک از دختر ها گفت تازه رینگت  تا 800 تومان هم رسیده خلاصه من همین طور که مشغول کار خودم ( صحیح کردن دیکته ) بودم به حرفهای اینا گوش می دادم خیلی برام جالب بود که اینا این قدر اطلاعات رو از حرفهای روز مره پدر و مادرشون کسب کردن و بدون اینکه پدر و مادر ها بخوان این تشنج  ارز و دلار و رینگیت وارد دنیای کودکان شون شده .

معلوم بود که این بحث هر روز تو خونشون مطرح میشه و چون بزرگتر ها نگران هستند نا خود آگاه این نگرانی به بچه ها هم منتقل میشه  . اینه که میگم بچه ها آینه ی تمام نمای اتفاقات درون خونه هاشون هستند .

حالا شاید 90 درصد بچه های ایران  ندونن اصلا ارز چیه و با چه  "زه ای " اونو می نویسند ولی این مشکل گریبانگیر بچه های خارج از کشور است  و اون ها رو هم در گیر کرده . حالا خدا کنه به خاطر آرامش فکر ی بچه ها  هم که شده وضع ارز درست بشه و به یه ثباتی برسه  . آمین 

 

/ 0 نظر / 15 بازدید