یاذاشت های سفر به اندونزی ( جاکارتا )

روز 5شنبه 11 فوریه بطرف اندونزی پرواز کردیم  قرار بود هواپیما ساعت سیزده و پنجاه دقیقه پرواز کنه که با حداقل نیم ساعت تا سه ربع تاخیر داشت ، که منو یاد پروازهای ایران انداخت فقط فرقش این بود که حداقل عذر خواهی کرد و علت تاخیر رو هم گفت . دوساعت بعد که رسیدیم ما چون در مالزی زندگی میکنیم و کارگرای اینجا معمولا اندونزیایی هستند به طبع فکر میکردیم به یه کشور شلوغ و فقیر و سطح پایین میریم اما وقتی رسیدیم از فرودگاه ش گرفته تا انواع تاکسی های عالیش که خیلی خیلی از تاکسی های مالزی بهترند تا خیابانهای وسیع و تمیز و میدان های زیبا کاملا نگاهمان را تغییر داد ( البته کلاهبرداری راننده های تاکسی که تقریبا در همه جا ی دنیا  یه جورایی شبیه هم هستند و مسافر خار جی رو حسابی تیغ میزنن سر جای خود ، که ایران و مالزی و اندونزی نداره همگی از یه قماشن حالا ممکنه یه اسنسناهایی وجود داشته باشه )

خلاصه به نظر من مردمش از مالزیایی ها خیلی فهمیده تر و با کلاس تر بودن و جالب اینکه اصلا فکر نمی کردم تعداد زنهای با حجابش این قدر کم باشه با توجه به انفجار جزیره بالی در چند سال پیش فکر میکردم مردمش هم خیلی اسلام گرا هستند ولی معلوم شد که آنها فقط گروهی تند رو هستند ) تعدا د زنهای با حجاب تقریبا شاید ده تا بیست درصد بود اما بقیه لباسهای معقول و پوشیده ای داشتند .اما کسی را با لباس سنتی ندیدیم . مراکز خرید خوبی داشت خیلی شیک بود و تمامی برند ها را میتوانستی ببینی ، غذاهایش هم ارزان بود هم به ذایقه ما ایرانی ها نزدیک تر بود . آب و هوایش هم از اینجا بهتر بود و این شرجی و دم کلافه کننده ی مالزی را نداشت اما خوب باالبطبع سر سزی و انبوه جنگل های اینجا را هم نداشت . ما یک هتل 4 ستاره بنام (  ali la , ) رزرو کرده بودیم که بسیار شیک و مرتب و بسیار آرام بود و فقط به درد این میخورد که ادم فقط انجا استراحت مطلق داشته باشد چون هیچ گونه صدایی که ایجاد مزاحمت کند نمی آمد .

جاهای دیدنی که ما توانستیم برویم یکی برج موناش بود که قشنگ بود و در منطقه ی سر سبز و سیعی قرار داشت یکی دیگر مرکز خرید کارها و لباسهای سنتی بود که خیلی جالب و زیبا بود و دیگر موزه ی شهر بود .

چند نکته برای کسانی که قصد سفر به اندونزی را دارند

1- در فرودگاه هنگام خروج به باجه ی ( باجت تاکسی )مراجعه کنید که خیلی ارزانتر هستند.

2 - برای گشت در شهر از تاکسی ها ی آماده هتل استفاده نکنید  در خیابان سه نوع تاکسی است که بسته به مدلهایشان قیمت های ورودی آنها فرق می کند تاکسی های آبی رنگ گرانتر و تاکسی های سفید ورودیشان کمتر است و یه نوع تاکسی دارند که مدل بنز است و وروردی آن از 7000 روپیه شروع میشود و از همه گرانتر است . یک مشکلی که آنجا هست اینست که راننده ها و مردم تقریبا زبان انگلیسی بلد نیستند و این کار رو مشکل میکنه.( ما دفعه ی اول وارد نبودیم سوار تاکس شدیم تاکس متر نزد و مبلغی بیست برابر حد معمول اون مسیر رو از ما گرفت ( حرومش باشه)

3- قبل از سوار شدن حتما به راننده بگویید که تاکسی متر بزند بعد سوار شوید.

.

.

 

 

3-سعی کنید یه وقتی برای استفاده از امکانات هتل در نظر بگیرید مثل تنیس و استخر و ورزش .

4 - و در آخر اینکه سعی کنید به همه چیز خوب نگاه کنید و تفاوت فرهنگ ها رو هر چند مختصر  بخاطر بسپارید .

خوب اینم تجارب من از اندونزیامیدوارم که بدر دتان بخور و اگر عازم هستید بهتان خوش بگذرد.

خدانگهدار.

/ 4 نظر / 89 بازدید
meisam.motamednia

سلام دوست عزيز موج فيلترينگ به وبلاگ من هم رسيد.با اين حال مصمم تر و سبز از تر از گذشته ادامه خواهم داد.با مطلب ((بعد از فيلتر،مصمم تر از گذشته به روزم))منتظر حضور سبزت هستم.

زهرا

سلام خانم رسیدن بخیر خوش گذشت؟ می بینم از اندونزی تعریف میکنی امیدوارم بهتون خوش گذشته باشه.به امید دیدار روز 5 شنبه

والی

سلام با تشکر از اطلاعات و تذکرهایت . من در مورد اسامی خیابان ها و میدان های جاکارتا مشکل دارم . اگر اطلاعاتی داری از دریفت آن ها ممنون می شوم والی

محسن

سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون من قصدرفتن به جزیره کریسمس رو دارم واسه پناهندگی به استرالیا میتونید اطلاعاتی از قاچاقچی های اونجا بدید؟ کسیرو میشناسید ک بشه بهش اعتماد کرد وبتونه کمکمون کنه ؟ ما سه نفریم خواهش میکنم جواب رو به آدرس ایمیلم بفرستید ممنونم